Види коньяків. Вишукані сорта коньяків в Бруннен

 

Бурштиновий колір і чудовий аромат коньяку вже не одне століття притягують до себе поціновувачів алкоголю. Але не всім відомо, чим різняться види коньяку, що означають кодування на його етикетках. image

Отже, розглянемо класифікацію і види коньяків. Вона розроблена і встановлена Національним Міжпрофесійним Бюро коньяків. Вибираючи французький коньяк, зверніть увагу, які латинські літери вказані на етикетці. 

VS (Very Special) або Trois Etoiles («Три зірочки») - коньяки, що витримані не меньше в бочці  2,5 років.
VO (Very Old), Reserve - дуже старий.
VSOP (Very Superior Old Pale), - дуже якісний, світлий; коньяки з витримкою  не менше 4-х років;
VVSOP (Very-Very Superior Old Pale), Grande Reserve - перекладається як: ще більш якісний, старий, блідий, світлий коньяк, витриманий не менше 5-ти років.
XO (Extra Old), Extra, Napoleon, Hors d'age, Tres Vieux, Vieille Reserve - екстра-старий, витриманий не менше 6 років. (Extra, Napoleon, Grand Reserve означають не назву коньяку, а марку в класифікації).
коньяки, що мають витримку більше 6 років заборонено класифікувати, тому Національне міжпрофесійні Бюро коньяків вважає, що неможливо контролювати процеси купажування на цьому етапі. Але особливою гордістю французьких коньячних будинків є елітні коньяки, вік яких досягає 25 - 60 років. На етикетках цих престижних напоїв часто замість витримки ставлять власні імена: «Remi Martin Louis XIII», «Delamain Reserve de la Famile», «Hine Family Reserve», «Camus Jubilee».
Говорячи «вік коньяку», мають на увазі вік наймолодшої складової в купажі. Потрібно зауважити, що термін витримки для всіх коньяків вважається з години ночі 1 квітня, наступного за офіційним припиненням перегонки вина врожаю.

У Франції, яка традиційно вважається кращим виробником коньяку, існує кілька великих будинків-виробників коньяку.

«Хеннесcі» (з 1765 р.) - лідер ринку, «Ремі Мартін» (з 1724 р.) - виключно елітний алкоголь, «Курвуазьє» (з 1835 р.) - офіційний постачальник французькогоimage імператорського двору,
«Мартель» (з 1715 р.) - на чолі його змінилося вже 8 покоління родини Мартель, «Хайн» (з 1763 р.) - до цих пір поставляє свій коньяк в Букінгемський палац, «Гаутер» (з 1755 р.) - відомий тим, що зберігає свої бочки з коньяком при постійній вологості.

Крім цієї класифікації коньяки розрізняються за місцем походження. Так, якщо на етикетці написано "Grande Shampagne", значить напій справили в провінції Гранд-Шампань. Тут вирощують виноград самих ніжних і тонких смаків. Якщо ж ви побачили напис "Fine Shampagne", то знайте - цей коньяк виготовлений з суміші винограду вирощеного в Гранд-Шампані та Петіт-Шампані, при цьому зміст винограду з Гранд-Шампані повинно бути не менше 50%. Інші землі, на яких вирощувався виноград, зазвичай не вказуються на пляшці.

У Росії і країнах СНД прийнята інша класифікація коньяків: - Ординарні коньяки - з витримкою не менше 3 - 5 років; відзначаються кількістю зірочок від 3 до 5.

Ординарні коньяки спеціальних найменувань - їх витримка становить не менше 4 років, об'ємна частка спирту 40-42%, вміст цукру не більше 1,5%; їм відповідають 4 зірочки.
Марочні коньяки - з витримкою не менше 6 років, об'ємна частка спирту в них 40-57%, вміст цукру не більше 2,5%. Цей вид ділиться в свою чергу на:
КВ - коньяки витримані (не менше 6 років);
КВВК - коньяки витримані вищої якості (не менше 8 років);
КС і ОС - коньяки старі і дуже старі (не менше 10-15 років); Колекційні коньяки - готові марочні коньяки додатково витримують у дубових бочках після купажу не менше 3 років.
По районам походження ці коньяки поділяються на:
Російські (Дагестан, Ставрополь, Чечня), наприклад коньяк Кизляр;
Українські (Одеська та Херсонська області, Крим);
Грузинські (райони Кахетія, Імеретія, Мегрелія), найвідоміші марки Еніселі, Тбілісі, Сакартвело, Вардзія;
Азербайджанські - це коньяки марок Гек-Гель, Баку, Азербайджан;
Молдавські, наприклад: Сонячний, сюрпризні, Дойна, Кодру, Кишинів, Святковий;
Вірменські - кращі напої: Добірний, Ювілейний, Вірменія.
Словом, світ коньяків дуже різноманітний. Сучасний ринок пропонує алкоголь безлічі коньячних будинків, які століттями зберігають і доповнюють кращі традиції виноробів. Вибір залежить тільки від ваших уподобань і смаків.

Social Like

Алкогольні напої


Винна карта
Грузинські вина
Коньяк

Пиво у BRUNNEN


Свіже пиво
Живе пиво
Пиво розливне

Мясо від BRUNNEN


Стейк у Бруннен
Стейк хаус
Мясні страви
-->