Барбекю: секрети приготування м'ясних страв на грилі

 

imageЯк приготувати страву на грилі таким чином, щоб не зіпсувати ні зовнішнього вигляду, ні смаку страви.

Літо - пора відпочинку на природі. Багато любителів смачно поїсти, давно перемістилися з затишних ресторанів на просторі галявини, побалувати себе і близьких кулінарними шедеврами, приготованими на грилі.

Як надати м'ясним стравам гарний зовнішній вигляд


Щоб на приготованому тобою м'ясі, красувався акуратний візерунок від решітки барбекю, можна застосувати маленьку хитрість.

Спочатку викласти шматки м'яса таким чином, щоб смужки розміщувалися на м'ясі по діагоналі, зачекати 2-3 хвилини і переверни м'ясо таким чином, щоб відбитки від решітки утворили на м'ясі візерунок у вигляді ромбів. Знову почекати декілька хвилин і точно так само обсмажте м'ясо з іншого боку 

Наша порада: не перевертайте м'ясо на грилі раніше, ніж через 2 хвилини, після того, як його туди помістили. В іншому випадку, продукти будуть прилипати до грат. image

Коли потрібно змащувати м'ясо соусом


Змащувати м'ясо соусом рекомендується приблизно за 10 хвилин до закінчення приготування страви. Якщо використовувати соус раніше, він пригорить і зіпсує смак і зовнішній вигляд вашого м'яса.
Наша порада: завжди потрібно мати при собі запас вугілля для приготування страв на грилі. Підкидаючи вугілля, можна підтримувати рівномірну температуру, в разі, якщо спочатку готування не розрахували і використовували недостатню кількість дров.

image

М'ясо окремо, овочі окремо

 

Не варто нанизувати на один шампур одночасно і м'ясо і овочі. Багато, готуючи шашлик, нанизують одночасно м'ясо та, наприклад, перець, помідор, цибуля. Так робити не варто. Краще м'ясо нанизати на один шампур, а овочі - на іншій. Це позбавить вас від ситуації коли або недожарилось м'ясо, або підгоріли овочі. Так як для приготування цих продуктів потрібно різний час.

Наша порада: щоб перевірити готовність риби, приготованої на грилі, потрібно проткнути її дерев'яною паличкою. Якщо на паличці не залишиться м'яса риби, значить твоє рибне блюдо добре просмажене і готове до вживання.

image

Не варто їсти м'ясо відразу після приготування


Після того, як знімете м'ясо з гриля, дайте йому трохи настоятися - мінімум 3-5 хвилин. Потім покладіть м'ясо на фольгу, зробіть на ньому невеликі надрізи, загорніть і залишіть так ще на 10 хвилин. Таким чином, м'ясо рівномірно вбере сік, що виділився. В іншому випадку, якщо розрізати м'ясо відразу, сік просто витече і м'ясо не буде таким сочним.

Наша порада: не натискайте на м'ясо лопаткою під час його приготування бо це призведе до значних втрат соку ще до того, як мясо буде  зняте  з гриля.

 

М'ясо обов'язково потрібно маринувати


Перед тим, як приступити до готування м'яса на грилі, його треба замаринувати. Маринад повинен містити кислоту (наприклад, кефір, лимонний сік, оцет або вино), яка зробить м'ясо ніжним після приготування. Також додайте в маринад трохи жиру - оливкову чи рослинну олію - воно запобіжить пересихання м'яса під час смаження.

Наша порада: м'ясо в маринаді потрібно зберігати в холодильнику. Молюски, рибу, курячі крильця і стегенця необхідно тримати в маринаді протягом 15-30 хвилин. Великі шматки курячого філе маринуються близько 1-2 годин. Протягом 4 годин необхідно маринувати стейк, а також свинячу лопатку і ребро. Ніколи не використовуйте маринад як соус до приготовленого м'яса - через те, що маринад не пройшов термічну обробку, в ньому можуть міститися небезпечні для здоров'я бактерії.

Не захаращувати решітку

 

Не варто викладати на решітку відразу все м'ясо - впритул шматочок до шматочка. Між м'ясом повинна залишатися відстань близько 3 см. 25-30% поверхні гриля повинні залишатися незайнятими. Так ви зможете маневрувати, якщо знадобитися по-іншому розкласти м'ясо.

Наша порада: якщо ви  віддаєте перевагу готувати м'ясо на дерев'яних шампурах, вбережіть їх від згоряння. Для цього потрібно обернути краї шампура в фольгу, складену в три рази.

Social Like

Алкогольні напої


Винна карта
Грузинські вина
Коньяк

Пиво у BRUNNEN


Свіже пиво
Живе пиво
Пиво розливне

Мясо від BRUNNEN


Стейк у Бруннен
Стейк хаус
Мясні страви
-->